צ'אט GPT

CHAT GPT - מאמר מאת קורנגה קידום אתרים

תוכן עניינים

הכוכב הטכנולוגי החדש שעולה בשכונה הגלובלית שלנו, הצ'אט שכולם מדברים עליו בימים אלה: מהללים, מכחישים, ואף ספקנים לגביו, הוא הצאט GPT של חברת OpenAI. דבר אחד שניתן לומר לגביו בפה מלא, הוא שהעולם ישתנה בקצב מהיר הרבה יותר לאחר יציאתו אל השוק. עסקים וחברות, גדולות ככל שיהיו, מוכרחים לבצע הערכות מחדש והתאמות למציאות החדשה, אותה יצר הצ'אט GPT עם השקתו המעשית ברשת לקראת סוף שנת 2022.

אם עוד לא יצא לכם להשתמש בטכנולוגיה המדהימה הזו, אז הרשו לנו לעשות לכם "ספויילר" קטן ולומר כי אכן ה"באז" מוצדק, כי היא מאפשרת לבצע הרבה יישומים טכנולוגיים-שיווקיים בצורה מרשימה, אך עם זאת ראוי לציין ולומר כי, הרעיון לאפשר למכונה לנהל שיח "אנושי" עם בני אדם, אינו חדש. אולם עד כה, היישום היה חלקי ביותר והתוצאות היו סבירות בלבד (במקרה הטוב). לצורך העניין, המכונה בעבר הלא רחוק- עד לפיתוחו של הצ'אט GPT, לא הצליחה להבין את כוונת האדם שמולה בשיח והחוויה לא הייתה על הצד המלוטש שלה. מכאן שגם שימוש עסקי לא היה במוקד תשומת הלב של משתמשים בבוטים האלה בעבר ואילו כיום, חודשים ספורים לאחר השקת המוצר האיכותי, חברות ותאגידים גדולים כבר מיישמים את הטכנולוגיה באפיקים שונים, בין אם במוקדי שירות לקוחות, אתרי מסחר אונליין, ניתוב מידע, השבחת מידע וכן הלאה.

כיצד המכונה יודעת לנהל שיח עם בני אדם? 🤖

כמו עם בני אדם (תינוקות), גם את הצ'אט GPT, לימדו והעשירו דרך מאגרי מידע וידע עצומים, כאשר הבסיס ללמידה הינו המרחב האינטרנטי (למשל מנועי החיפוש המובילים: בינג, יאהו, ויקיפדיה ועוד). בנוסף, למד ה-Chat GPT גם שיח "בגוון אנושי" באמצעות למידה של פלטפורמות חברתיות ופורומים כדוגמת: "reddit" כיצד לנהל דיאלוג אנושי מורכב ולייצר שיחה איכותית ונעימה. במקביל, הוספו אלפי תרחישים אמיתיים (ע"י משתמשים אנושיים בממשק) ששיפרו את היכולת האנושית של ה-AI (דור קודם) מול הגרסה העדכנית. יחד עם זאת נכון לכתיבת שורות אלו, ה-GPT מעודכן עד לשנת 2022.

מספר כללים לדיאלוג מוצלח עם GPT Chat:

  • תחשבו עליו כמו על חבר "גאון" עימו אתם מנהלים שיחה ומבררים מידע. לא כמו על מכונה ללא נשמה.
  • אל תנסו לייצר שיח פוגעני, אלימות מילולית או כל התנהגות" מזיקה" אחרת. הצ'אט בנוי להתעלם משיח זה.
  • דייקו בשאלה או בבקשת המידע. ככל שתדייקו יותר, כך התשובות יהיו איכותיות יותר. המכונה לומדת אתכם, ותציג לכם תשובות מדויקות יותר מפעם לפעם. סוג של "מערכת יחסים" אותה מומלץ לטפח.
  • שימו לב לתשובות שאתם מקבלים, ייתכן וחלקן אינן נכונות. בכל זאת מדובר במכונה ולא בבן אדם שעונה לכם. עם הזמן המכונה תגיע לרמות דיוק גבוהות מאד, גם תינוק אינו יודע ללכת בשנה הראשונה.
  • שתפו את המידע הרלוונטי בלבד, נסו לצמצם תיאורים רחבים, אלא אם כן הם דרושים לתיאור הנושא המבוקש.

צ'אט GPT - מאמר מאת קורנגה שיווק דיגיטלי

הערכות חברות ועסקים לעידן AI בקידום אורגני:

מרבית העסקים והחברות המבוססות כלכלית, מנהלות מערך קידום אורגני (SEO) וממומן (PPC) לאתר הבית/ אתר המכירות שלהם. לשם כך בדיוק, נבנו מודלים שיווקיים המיושמים באופן "מסורתי" במהלך השנה, אך כיום בשל צ'אט GPT עולם הקידום האורגני עומד לשנות את פניו- לא לחלוטין אבל מספיק כדי לייצר תהפוכות גדולות במיקומים בגוגל, ובמנועי חיפוש נוספים.

בשורה התחתונה, אתר מכירות שעד היום נהנה מדירוגים בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל, בינג ודומיו, עלול למצוא עצמו למחרת בבוקר בעמוד 2-10 ("ארגז החול של מנועי החיפוש" בז'רגון המקצועי של מקדמי אתרים) ובכך לאבד הכנסות רבות, להיפגע מבחינת תזרים המזומנים של העסק, ויחוייב ליישם שינוים דחופים שיעלו כסף רב ככל הנראה.

יתרה מכך, חברות שיאבדו את המיקומים הגבוהים בגוגל, יפסידו "במערכה" מול המתחרים שלהן, גם ברמת זכירות המותג ושמירה על חשיפה ומודעות ערה לפעילות החברה.

מכל האמור למעלה אתם יכולים להבין כי, חברות ועסקים שטרם השכילו להתייחס לצ'אט GPT בצורה רצינית, עלולים להיות בבעיה בעתיד הקרוב מאד. מסיבה זו, מומלץ לכם מאוד על נקיטה בפעולות שיאפשרו את הקטנת הסיכון והגדלת הסיכוי. גם מנהל השיווק שלכם אינו אמור להבין ב-AI ומה המשמעות בכל ה"אקו סיסטם שיווקי" של חברתכם, אלא להיעזר במקצוענים (כמונו) שיספקו את הפתרון המתאים עבורכם.

אל תיקחו סיכונים מיותרים, צרו קשר עוד היום ומובטח לכם שהדרך תהיה הרבה יותר קלה ומניבה כבר בעתיד הקרוב.

Picture of אלעד גושקס

אלעד גושקס

מומחה SEO, קידום אתרים בחברת קורנגה

קדמו את העסק שלכם להצלחה>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

קידום מילות מפתח - קורנגה

קידום מילות מפתח באתר 🔐

הצורך בקידום אתרים, נובע ממבנה הרשת הדיגיטלית הצפופה, וגם מהצורך לפעול לפי החוקים של מנוע החיפוש גוגל. חשוב להתמקד בחלוקת הערך לגולשים, לכתוב תוכן רלבנטי

קרא עוד »