Auto GPT האמא והאבא של הצ'אטים החכמים 💪🏻

auto gpt - מאמר של קורנגה שיווק דיגיטלי

תוכן עניינים

טרם הספקנו ללמוד לעומק את צ'אט GPT4 , להפנים את היכולות שלו וכיצד לרתום אותן לשימוש היומי שלנו, לצרכים שונים והנה מגיעה הבשורה הבאה ששוב משאירה אותנו פעורי פה ולסת שמוטה. לא פחות מכך!

אז תכירו את הילד החדש בשכונה הגלובלית ושמו הוא: "Auto GPT" או Agent GPT מבית מדרשה של חברת התוכנה והבינה המלאכותית "Open AI" אשר פיתחו את chat GPT ו- DALL-E2 המעצבת תמונות וקטעי וידיאו באיכות פנומנלית. על רמת האיכות ויכולת חיקוי תמונות, כאילו צולמו במצלמה מקצועית ע"י צלם מהשורה הראשונה, ניתן ללמוד מהאירוע שקרה השבוע בגרמניה – תחרות צילום Sony world photography Awards והתמונה שזכתה התבררה כתוצאה של שימוש בטכנולוגיית AI (בינה מלאכותית). האומן שיצר את התמונה הזו, תוך שימוש ב-AI – בוריס אלדגסן שזכה בפרס הראשון בתחרות, סירב לקבלו, בטענה כי הוא רצה להוכיח את טענתו בדבר יכולות המכונה, ועצם העובדה כי וועדה מכובדת המונה רשימה מכובדת של בעלי שם וידועים בתחומם, נפלו בפח לחשוב כי מדובר בתמונה אמיתית של שתי נשים העומדות אחת אחרי השנייה. הקדישו כמה שניות ארוכות לחקור היטב את התמונה, האפקטים של צילום ישן, דהיית הצבע. בהחלט יש מקום להגדיר אותה כאומנות במיטבה.

(art by Boris aldagsen)

פונקציות שניתן ליישם עם ה- Auto GPT

ל-Open AI Auto GPT יש מגוון רחב של יישומים, החל מיצירת שפה טבעית ועד לסיכום טקסטים ארוכים כגון עבודות תזה וספרים. להלן כמה מהיישומים הנפוצים ושימושיים ביותר של ה- Auto GPT:

  • יצירת שפה טבעית: ניתן להשתמש בטכנולוגיה החדשה עבור יצירת טקסטים איכותיים, הנראים כאילו נכתבו בידי בן אנוש, מהנחיה נתונה ולא מורכבת. זה יכול לשמש אתכם ליצירת סיפורים, מאמרים וסוגים אחרים של טקסטים.
  • סיכום טקסט: ניתן להשתמש ב-  Auto GPT כדי לסכם קטעי טקסט ארוכים לכדי סיכומים קצרים ותמציתיים הרבה יותר.
  • קבלת תשובות לשאלות: ניתן להשתמש ב- Auto GPT כדי לקבל תשובות לשאלות על סמך הנחיה פשוטה. פונקציה זו יכולה לשמש ליצירת צ'אטבוטים וסוגים אחרים של מערכות אוטומטיות ל-Q&A עבור בתי עסק.
  • סיווג טקסטים: ניתן להשתמש ב- Auto GPT כדי לסווג טקסטים לקטגוריות עפ"י נושא או עפ"י אוריינטציית הטקסט (שיווקית, אינפורמטיבית, מדעית וכו').

יתרונות ה- Auto GPT

בניגוד לצ'אט GPT בו אתם מגדירים שאלות ובקשות ו"טורחים" לספק תיאור מדויק, על מנת לקבל תשובה מדויקת ככל הניתן (מה שנקרא "פרומפט"- תהליך שבמסגרתו אתם למעשה עובדים מול הצ'אט ומהדקים את המסר שוב ושוב) כדי לקבל את התוצאות הרצויות ולעיתים רבות מגישים שאילתות נוספות כדי להרחיב בנושא המבוקש, ב-auto GPT אתם נותנים לו לעשות את כל העבודה על ידי רישום של הנושא. מה שה-Auto GPT יעשה עבורכם, זה לשלוח "סוכנים" (agents) לרשת אשר יסרקו אותה (כולל את מאגרי הדאטה של ה- GPT4 כמובן) מכל הכיוונים, כולל תוצאות חיפוש במנועים מובילים כמו Bing, בספרים ומאמרים (המפורסמים באינטרנט כמובן) ובתוך אינדקסים שונים ורבים במרחב הוירטואלי וישלפו עבורכם את המידע הרלוונטי, המפורט והמנומק ביותר לשאילתת החיפוש/בקשת מידע שלכם. הכיסוי של "הסוכנים" הוא כל כך רחב, שלמעשה ביכולתו לספק מידע אין סופי ועדכני במיוחד.

בשורה התחתונה, תנו לו משימה מורכבת ככל שתהיה וצאו להפסקה, הוא כבר ינתח ויחליט על הדרך הנכונה להצגת המידע, יפרק את המשימה לחלקים, יציג פרומפטים עצמאית, יבחן את המידע שהוא עצמו סיפק לכם ויחליט האם הוא ראוי או שנדרשת עריכה נוספת, האם יש מידע נוסף להציג ויבצע את הפרויקט עבורכם בצורה מקצועית. אולם זכרו, ישנה חובה להגדיר את הפרמטרים טרום תחילת עבודתו של ה-Auto GPT.

כאן ראוי לציין כי, הגרסה המלאה של התוכנה תצריך מכם ידע תכנותי בסיסי עבור הגדרה נכונה של עבודת התוכנה. יצירת חשבון בתשלום הינה חובה במקרה זה ואם אתם דואגים, אז הם מקבלים כתשלום את כל סוגי המטבעות שתוכלו לחשוב עליהם 😊

בגרסה החינמית והקלה יותר, תוכלו לעשות שימוש די נרחב. אומנם ישנה מגבלת מילים וזמן אך אם תצטרכו יותר מכך, פשוט עברו לגרסת פרימיום.

מקרה בוחן של טכנולוגיית ה-Auto GPT החדשה

בדקנו עד כמה באמת Agent GPT יכול לבצע משימה שלמה מתחילתה ועד סופה. לשם כך, בחרנו בנושא "טיול באיטליה עם המשפחה", סיפקנו תיאור של האזור בו נרצה לבקר, ביקשנו המלצות לאטרקציות באזור זה ובתי מלון והוספנו גם כי נקודת ההתחלה היא ישראל והחזרה ארצה היא לאחר 10 ימים.

בתחילה, המכונה ביצעה חשיבה די ממושכת אבל התוצאות שוות את ההמתנה לגמרי. למעשה קיבלנו תוכנית מפורטת הכוללת יציאה מנמל התעופה בן גוריון (לא הוגדר) ונחיתה במילאנו (לא הוגדר), מספר חברות תעופה מומלצות ומה המחירים בתאריכים שביקשנו (לא הוגדר) חברות השכרה הפועלות ישירות מהשדה תעופה במילאנו, מחירים של קבוצות רכבים ומסעדות הממוקמות בדרך בה ניסע. אטרקציות שכן ביקשנו לקבל במדריך ההמלצות לטיול, קיבלנו במגוון רחב מאד של אופציות. לא ברור כיצד אבל, לא ציינו גילאים שלנו ושל הילדים והתוכנה המליצה על אטרקציות רלוונטיות בלבד. בדקנו זאת עצמאית והתברר כי אכן אין עוד אטרקציות המתאימות שפספסנו בהמלצה.

זכרו כי מדובר בתוכנה שעדיין אינה מהודקת דייה לצרכים האישיים של כל אחד מאיתנו ולכן מומלץ לקרוא היטב ואף לבדוק בעין ביקורתית חלק מהנתונים והמידע המוצג. תלוי בחשיבותו כמובן. אם מדובר בעבודת סמינריון/אקדמית/עסקית. שווה לבדוק היטב את התוצאות.

שימוש מהנה ופורה לכולנו 🤓

שאלות שגולשים ברשת שואלים בנושא:

המטרה של Agent GPT, או Generative Pre-trained Transformer, היא לספק מודל שפה רב עוצמה ורב-תכליתי שיכול להבין וליצור טקסט דמוי אדם על סמך הנחיות או שאילתות נתונות. מטרתו לסייע למשתמשים במגוון רחב של משימות כגון מענה לשאלות, יצירת תוכן יצירתי, מתן הסברים, המלצות והשתתפות בשיחות בשפה טבעית.

Agent GPT מאומן באמצעות שיטה הנקראת "למידה בפיקוח עצמי". תהליך האימון מורכב משני שלבים עיקריים: אימון מקדים וכיוונון עדין.

השילוב של אימון מקדים על מאסה גדול של טקסט וכיוונון עדין עם סוקרים אנושיים עוזר לסוכן GPT לפתח את הבנת השפה ויכולות היצירה שלו. תהליך ההכשרה נועד להפוך את המודל למדויק יותר, קוהרנטי ושימושי יותר ביצירת תגובות לשאילתות משתמשים.

קדמו את העסק שלכם להצלחה>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מה זה GPT ? מאמר מאת קורנגה שיווק דיגיטלי

מה זה GPT ?

תוכן עניינים צ'אט GPT הוא הילד השובב החדש, המתקדם ומחוכם בעולם הטכנולוגיות. כמו בכל תחום, גם בטכנולוגיות מחשוב יש מגמות וטרנדים מגוונים. הפעם עיקר הפוקוס

קרא עוד »